ליאת ברעוז

פסיכותרפיסטית, טיפול ויעוץ פסיכולוגיטלפון:054-4584334

fb-icon

מטופלים כותבים

מטופלים כותבים

מטופלים כותבים:

כל הנכתב בעמוד זה הועלה לאחר הסכמה מפורשת של הכותבים

רשמים מהטיפול רגשי- פגישות פרטניות:

9/8/22-

" ליאת, מתקשה לסכם תקופה ארוכה של טיפול. איך מסכמים כמה שנים? מרגישה שכל שנה קרה משהו אחר ועשינו דרך כל כך ארוכה יחד. הרשיתי לעצמי להביא את כל הפגיעות והפגיעויות ולנוח במקום שהוא בטוח ומאפשר. נתת לי הרגשה אמיתית תמיד שאיכפת לך ממני באמת, שאת ממש רואה אותי וגם "מחברת" אותי בכל פעם מחדש. הרגשתי מובנת ואהובה והרבה יותר עצמאית וחזקה אע"פ שראית גם את כל הדברים שתמיד התביישתי בהם ורציתי לההסתיר. אני תמיד אומרת לכל מי שמכיר אותי ואמרתי גם לך כמה פעמים…יש אותי לפני הטיפול ויש אחרי. לא יודעת לאן הייתי מגיעה לולא הטיפול. באהבה ! . ד. ellanoor127@gmail.com

16.3.18- ליאת היי, את מלווה אותי תקופה ארוכה שקשה לי בכלל לחשוב עליה בלשון עבר. מבחינתי גם כשאנחנו לא מתראות אנחנו "מתראות" כי לא מעט פעמים הרגשתי אותך איתי, ידעתי מה היית אומרת עכשיו לפעמים זה אפילו הצחיק אותי.יש בך איזשהו שילוב של רגישות רבה ויכולת לראות ממש לעומק : אותי, את כל התמונה, את מה שמתחבר וגם מה שלא יחד עם משהו שמאד מחובר למציאות, לקרקע, להווה. השילוב הזה בך מאד עזר לי כי הרבה פעמים בחיי נטיתי או "לעופף" לגמרי או לרוץ מיד לעשות דברים, לפתור הכל מהר. איכשהו הצלחת לעזור לי לארגן את הדברים ביחד, לאזן ולהתאזן, לראות שאפשר לשלב, שאפשר גם לחשוב, גם להרגיש וגם לעשות. הצלחתי להגשים כ"כ הרבה מטרות ודברים שרציתי לעצמי בתקופה הזו (ואת יודעת למה אני מתכוונת) שבאמת במבט לאחור פשוט השתנו לי החיים.  יש כמה דברים שאמרת לי במהלך הפגישות שגרמו לי לראות תחומים בחיי שהיו ממש מעומעמים עד אז, דברים שלא הצלחתי להבין למה אני תקועה בהם, מה לא רואה. לא תמיד הסכמתי למה שראית או אמרת (את מכירה אותי…) אבל גם כשלא הסכמתי הרגשתי עדיין בסופו של דבר שאני מבינה היום הרבה יותר טוב את עצמי, את חיי ואת הסובבים אותי (תאמיני לי שהם גם מודים לך…:) )

מרגישה שלא יכולה לסכם את הכל במילים את יתר הדברים אומר לך פנים אל פנים.

שרון. מייל:  sharonatir25@gmail.com

 • 2.2.2018 – " ליאת, הגעתי אלייך בתחושה של סערה והצפה רגשית אותה לא הצלחתי להרגיע או להבין. לאט לאט, פגישה אחרי פגישה חשפנו ביחד את כל החלקים והתחלתי להבין טוב יותר מה קורה לי בכל בתקופה האחרונה ובכלל איכשהו קרה "הקסם" הזה ומבלי לשים לב הלכתי ונרגעתי. הרבה פעמים לא לגמרי הבנתי כל מיני דברים שדיברנו עליהם אך דווקא בין הפגישות עלו בי משפטים מהפגישות והבנות ותובנות והבנתי שקורה איזשהו תהליך משמעותי שאיכשהו הופך את הסערה שלי, הכעס הרב, שהייתי בו והעצב למשהו אחר, רגוע יותר ומובן יותר- לעצמי. חייבת לציין שגם משפחתי בעלי והילדים שמו לב לשינויים הקורים בכל התקופה הזו. מודה לך מעומק הלב על הכל " ( ש. ה)

 

 • 27/11/2015   " ליאת היקרה,  ההחלטה לפנות אלייך לטיפול הייתה מההחלטות הטובות ביותר שקיבלתי בחיי. טופלתי בעבר אצל בעלי מקצוע אך את הראשונה שראתה אותי כמכלול, על כל צדדיי ועזרה לי להתפתח ולצמוח. בזכותך עברתי כברת דרך מתחילת הטיפול, הלווי המסור לך מעניק לי בטחון ועוזר לי להתמודד עם החלטות קשות ועם חוויות עבר נצרבו בי והכתיבו את דרכי. בזכות ההקשבה וההבנה שלך, בזכות היכולת המיוחדת שלך לראות את הדברים ממקום של רגישות וחמלה, מזווית רחבה, ללא ביקורתיות ושיפוטיות.  את מלמדת אותי לקבל את עצמי, את החולשות, את הקשיים והפחדים שלי תוך כדי הענקת כלים מעשיים וטיפוח החוזקות.  תודה על הכל! "  ורד,  מייל: vered650@gmail.com
 • 20/10/2015   " ליאת היקרה,
  הגעתי אליך לאחר זוגיות לא מוצלחת ופרידה קשה, וכמובן הייתה ההיסטוריה המשפחתית שלי שראיתי בה את המקור לכל צרותיי.
  הייתה זאת הפעם הראשונה בחיי שפניתי לקבלת סיוע נפשי, ואכן לא היה קל בשבילי לבקש עזרה.
  בזכות היחס והטיפול המסור שלך הקושי שלי לתת אמון באנשים, החומה והקוצים שבניתי וטיפחתי במשך שנים החלו להתפוגג ולהיסדק.
  בנוסף לתמיכתך בי בעליות ובמורדות, הנני אסירת תודה במיוחד על יכולתך לראות *אותי* בלי ביקורת או שיפוט, וחשוב מכך עזרת לי לראות את עצמי האמיתית.
  יכולתי לחלוק איתך דברים שלא יכולתי לחלוק אפילו עם החברה הכי טובה.
  הנני מודה לך על התמיכה, החמלה, העידוד והדחיפות הקלות לעבר שינויים גדולים.
  בכבוד רב, "
  רבקה,  מייל: riv1981@walla.co.il
 • " ליאת שלום,
  הקשר המקצועי ביננו החל לאחר משבר אישי ממושך ומורכב מאוד.
  הייתי זקוק באופן נואש לאדם מקצועי על מנת לקבל ולתת אמון, לאסוף ולבנות את עצמי מחדש… דגש על המילה "אדם". מן ההתחלה קשה היה לי להתעלם מן היושר הפנימי, המוסר, החוכמה, והמקצועיות שהפגנת מולי-ללא התנשאות, ללא הטחת האשמות, ללא שימוש בקלישאות.אלו התכונות בזכותן המשכתי, "מסרתי" את עצמי לטיפולך.
  אני לא יודע למי מאתנו היה יותר קשה.
  למדתי לראשונה דרכך לכבד מושגים כמו "גבולות" ו"הפרדה", להבין את התועלת הגלומה בשמירה על קו אדום .ידעתי שמצאתי את האדם הנכון לזמן הנכון. הדברים בחלקם נכתבים "בדיעבד". עברו מאז כבר מספר שנים. חששתי מאוד שהטיפול יהיה שוב עפ"י "הספר", ללא התייחסות אישית לאינדיבידואל. הכישרון שלך לשלב בין השכלה פורמאלית לבין חשיבה יצירתית כבש ועודד אותי לשתף פעולה. להצליח. האמפתיה והרצון הכנה שזכיתי לקבל ממך באו באמת מן הלב. הייתה לך סובלנות וסבלנות אלי יותר משהייתה לי כלפי עצמי. היום אני יודע בוודאות שחלק ממך יהיה קיים לתמיד בשקט הפנימי שסוף סוף גיליתי בתוכי. אף מטפל לא חייב לחוות בפועל את עברו של המטופל. אינך חייבת להיות בדיוק במקומי כדי להבין ולסייע ככל שניתן לאלו שבאו "משם". על כל אלא ועל עוד תובנות רבות אני מבקש להודות לך. דרכך, ליאת, למדתי את חשיבות היכולת לסלוח, לבקש סליחה, וגם… לדעת לקבל "לא" כתשובה. אני מאחל לכל אדם במצוקה נפשית כזו או אחרת, למצוא לעצמו "ליאת" כמוך
  בהערכה רבה "
  ( איתן)
 • " היי ליאת,
  רציתי בעיקר להגיד לך תודה ושביליתי הרבה זמן מחשבה עם דברים שאמרת לי ואני חושבת שזה הזיז אותי למקומות חדשים " (נ.)
 • "ליאת,
  תודה על העובדה שגרמת לי להרגיש מאד בנוח, תודה על התחושה שיכולתי לדבר על כל הפחדים, תודה על ההקשבה והתובנות, תודה על כך שמצאנו ביחד כלים וכוח להתמודד עם הבעיות, ותודה בעיקר על כך שהבנתי סוף סוף שיש גם מקום שהוא "אמצע" (יונת)

    מדברי משתתפים בקבוצת התמיכה להתמודדות עם אובדן בן /בת זוג (קבוצת תמיכה לאלמנים ואלמנות) : נכתב לאחר סיום הקבוצה

 • " הקבוצה עזרה לי לחזור להיות חיובית יותר כלפי החיים "
 • " אני מרגיש שיפור גדול מאד במצב הרגשי שלי בתחילת המפגשים בקבוצה למול התחושה עכשיו "
 • " הגעתי עם הרגשה קשה של חוסר בטחון ואי ודאות. מרגישה עכשיו הרבה יותר בטחון עצמי "
 • " הגעתי עם תחושות של: אבל, יגון, צער כבד, ייאוש, סבל בלתי נסבל ומרה שחורה. מרגישה בסיום יותר רגועה, עם פרספקטיבה אחרת, פחות מוקצנת. התמיכה עזרה לי במיוחד לראות היטב את הדברים במקומות שלא הצלחתי לראותם לבד, הרגשתי הזדהות איתי ואוזן קשבת "
 • " הגעתי עם כל התחושות שמביא איתו אובדן, יוצאת עם תחושות בטחון, עידוד והכרת המציאות "
 • " הגעתי מאד מבולבלת, עם רצון להמשיך מבלי לדעת איך. מסיימת את הקבוצה עם תחושה שאני חזקה יותר, יודעת שאני חייבת להמשיך הלאה, מבינה שכל מה שהרגשתי הוא נורמלי "
 • " מסכמת במילה אחת מה שאני מרגישה אחרי הקבוצה: תקווה "
 • " הגעתי עם דכאון, תחושת חוסר אונים, מרגישה עכשיו בטחון עצמי ושליטה בחיי "
 • " המנחה (ליאת) נתנה לנו את ההרגשה שהיא מבינה ומשתתפת, הייתה מאד קשובה ותרמה הרבה בהכוונת השיחות, היא נתנה אפשרות לכל אחת ואחד להביע את אשר על ליבו ואף נתנה הרבה חיזוקים ועידוד לכל אורך הדרך "
 • " הארות והערות המנחה (ליאת) עזרו לי להסתכל אל תוכי פנימה "
 • " המנחה (ליאת) החזירה אותי לאני שלי- למרכז שלו "
 • " המנחה (ליאת) הייתה סובלנית וקשובה, רגישה ,יצירתית במחשבותיה, מקצועית ומנוסה "